Sháníme "Orlík v tisku"
Sháníme veškeré zprávy, rozhovory, články týkající se klubu MFC Orlík Humpolec. Především z období 80. a 90.let zveřejněné v tisku: Čs, sport, Mladý svět 1988-1990, týdeníky okresu pelhřimovského. Předem děkujeme za vaši případnou pomoc.

Zájemcům o akce spolku Orlík
Upozorňujeme všechny potencionální návštěvníky našich akcí, kteří se k nám chtějí vydat poprvé, je nutné předem se informovat na uvedeném mailu !!
Vše z důvodu omezené návštěvní kapacity.

Zvolili jsme si fotbal. šlechtu Orlíku
Od května do října 2023 probíhala volba o nejlepší z celé historie pětinásobného ligového šampióna, klubu MFC Orlík, tedy z období 1986-2019. Volby se zúčastnilo 104 osob - partneři klubu, sponzoři (5), zázemí klubu, administrativa, tech. úsek (17), fanklub, příznivci (38), fotbalisté klubu (44).
V každé kategorii, každým byli voleni 3 nejlepší a podle pořadí 3, 2 a 1 bod. Celá sláva vypukla v sobotu 17.2. 2024, moderátoři Květa Zavadilová a Roman Havelka přivítali plný kulturák a skvěle odmoderovali celý slavnostní večer, včetně kulturního programu. Na pár vyjímek se i s rodinami sjeli všichni, kteří v Orlíku a v jeho zázemí byli po léta činni. Vedle domácích Čechů nechyběli Rakušané, Němci, Slovinci, Chorvaté a nejdále to měli tři zástupci z Izraele. Největší bouři ovací sklidil pan ing. Čeněk Severa, v současnosti 84 letý majoritní partner Orlíku, především díky kterému, resp. jeho firmě, si mohl klub dovolit startovat v profi lize. Čeněk Severa přicestoval, v doprovodu své rodiny, ze svého domova, z německého Mnichova.
A vyhlašování mohlo začít ... Zvoleni byli:

5 nejlepších fotbalistů klubu, 3 nejlepší tréneři a 3 největší osobnosti klubu v celé jeho historii (cenu převzalo 5 osob, na 3.-5. místě se umístili tří se shodným počtem bodů). Zajímavým počinem byl komentář moderátorů, u každého vyhlášeného uvedli v několika větách důvod zvolení a úspěchy zvoleného v klubu.
Hektická byla rozlučka a snad každému přišla na mysl otázka. Sejde se takto ještě někdy fotbalový MFC Orlík v budoucnu?

Sport Expo 2024
Letos, tradičně na přelomu července a srpna, uskutečníme výstavu sportovních sběratelských unikátů !!! Přicházíme s novinkou, dát příležitost prezentovat se i dalším sběratelům. Kdo má zájem může se ozvat k projednání podmínek.

Vybíráme TOP chatu
Končí uzávěrka přihlášek o nejlepší chatu k následné prezentaci v odborném magazínu. Zatím evidujeme 9 přihlášených objektů z oblastí: 5x od Želivky, 1x od řeky Trnávky, 1x od Velké přehrady u Sedlice a 2x od řeky Blanice z pod Velkého Blaníku. Na počátku června t.r. vyhlásíme vítěze.