Zálesí byla jednou z mnoha tehdejších osad a spolku lidí toužící po svobodě a nezávislosti v bývalém Československu. Šest let od politické likvidace osady Zálesí vznikl Orlík, který založil p.Vladimír Vratislavský. Spolek "postaven" na shodných základech přesvědčení, názorech a ideí se Zálesím.

Po počátečních peripetiích (nálepka nežádoucího Zálesí) se založením spolku-klubu pod zájmovou organizací vznikl proti původnímu záměru sport. oddíl (tehdy klub malé kopané) pod názvem MFC Orlík Humpolec. Po prvotní myšlence a podání přihlášky v březnu 1986 Orlík oficiálně vznikl 26.11. 1986, kdy byla potvrzena přihláška klubu v rámci zájmových organizací tehdejší ČSSR.

V květnu 1999 vzniká vedle fotbálku tzv. "nezávislý spolek Orlík", který pořádá zájmový a sportovní program v oblastech na Humpolecku a pod Blaníkem nejen pro své členy, ale také pro další zájemce.. Spolek Orlík a MFC Orlík tvoří jednu společnou partu, kde aktivity spolku jsou ekonomicky podporovány fotbálkem.

V červnu 2019 MFC Orlík Humpolec končí, je odhlášen ze všech soutěží, zůstává jen spolek Orlík. Po ukončení činnosti sport. klubu se výrazně mění členská základna. Ve spolku nás kdysi bylo 117 členů (mimo fotbalový klub), zůstalo jen několik nejvěrnějších z Humpolecka. Podstatné je, že Orlík stále existuje . . . . . .